آیا انجام پروژه دانشجویی بدون اتلاف وقت و پرداخت هزینه های گزاف امکان پذیر است؟

انجام پروژه دانشجویی چالشی است که تمام دانشجویان در زمان تحصیل با آن مواجه هستند. عدم دانش کافی، نداشتن دسترسی به منابع و مراجع معتبر، کمبود وقت، درگیری های روزمره و خیلی دلایل دیگر دست به دست هم میدهند تا بخش زیادی از دانشجویان به انجام پروژه دانشجویی خود از طریق برون سپاری روی بیاورند. خوشبحتانه با فراگیر شدن اینترنت در جامعه ما بخش زیادی از نیازهای مردم، روزانه از طریق اینترنت رفع میشود. خوشبختانه با وجود اینترنت امکان دسترسی به بهترین محصولات و خدمات و همینطور مقایسه محصولات و خدمات مجموعه های مختلف فراهم شده است. در اینجا میخواهیم به بررسی بهترین وب سایت ها در زمینه انجام پروژه دانشجویی از طریق برون سپاری بپردازیم و عوامل مهمی که باید هنگام برون سپاری پروژه دانشجویی مدنظر داشت را مرور میکنیم.

 

برون سپاری پروژه دانشجویی چیست؟

اگر بخواهیم یک تعریف کلی و ساده از برون سپاری ارائه بدهیم در واقع برون سپاری به این معناست که شما طی قراردادی بخشی یا کل یک کار یا فرآیند را به بخش یا مجموعه دیگری واگذار میکنید. از مهم ترین مواردی که در قرارداد شما قید میشود میتوان به مدت زمان و هزینه انجام کار اشاره کرد. برون سپاری مفهوم جدید نیست، در گذشته نیز افراد، کارخانه ها و یا شرکت ها برای انجام بخشی از کارهایشان از برون سپاری به افراد و مجموعه های متخصص کمک میگرفته اند. در واقع میتوان گفت بدون برون سپاری انجام خیلی از کارها و پروژه ها بسیار سخت، زمانبر و گاهی اوقات غیر ممکن خواهد بود. امروزه با توجه به نقش پررنگ اینترنت در زندگی مردم، برون سپاری هم شکل جدیدتری به خود گرفته است و بخش زیادی از نیازهای مردم از طریق برون سپاری در اینترنت رفع میشود. از جمله این موارد میتوان به انجام پروژه دانشجویی از طریق برون سپاری اشاره کرد. در حال حاضر بخش قابل توجهی از پروژه های دانشجویی از طریق برون سپاری به افراد و وب سایت ها انجام میشود. از همین رو قصد داریم به بررسی و تحلیل بهترین سایت های برون سپاری پروژه دانشجویی بپردازیم، خدمات و ویژگی های تک تک آن ها را بررسی کنیم و همچنین نکاتی که هنگام برون سپاری پروژه دانشجویی باید مورد توجه قرار داد را بررسی میکنیم.

چرا برون سپاری پروژه دانشجویی به صرفه تر است؟

هر تصمیم و انتخابی در زندگی جنبه های مثبت و منفی مختلفی دارد. برون سپاری هم از این قاعده مستثنا نیست. هنگامی که شما تصمیم به برون سپاری پروژه خود میگیرید باید تمامی جنبه های این انتخاب را بسنجید و متناسب با شرایط و انتظارات خود بهترین انتخاب را داشته باشید. در این بخش به چند مزیت اصلی برون سپاری پروژه های دانشجویی می پردازیم.

صرفه جویی در هزینه

بدون شک یکی از مهم ترین مزیت های انجام پروژه های دانشجویی از طریق برون سپاری، صرفه جویی در هزینه می باشد. بسیاری از پروژه های نیاز به دانش بالا و تجربه زیادی دارند که به دست آوردن این تجربه و دانش آن هم در زمان کمی که معمولا برای پروژه های دانشجویی در نظر گرفته میشود، کاری سخت و حتی در بعضی موارد غیر ممکن است در حالی که میتوان با برون سپاری بخشی یا کل پروژه به افراد متخصص از دانش و تجربه آن ها در انجام پروژه های دانشجویی بهره گرفت. همچنین میتوان از فریلنسر خواست تا نحوه انجام پروژه را به شما آموزش دهد. این آموزش میتواند در قالب ویدیو، متن، صوت و یا حتی برگزاری کلاس های مجازی یا حضوری انجام شود. درواقع شما با یک تیر دو نشان زده اید هم پروژه خود را انجام داده اید و هم نحوه انجام پروژه را یاد گرفته اید آن هم با صرف کمترین هزینه یا به بیان بهتر هزینه را هوشمندانه و هدف مند پرداخت کرده اید.

صرفه جویی در زمان

وقتی پروژه ای برون سپاری میشود، فریلنسر با توجه به مشخصات و انتظارات کارفرما اقدام به انجام پروژه دانشجویی میکند و فقط به اندازه کاری که انجام میدهد دستمزد میگیرد و هیچ زمانی تلف نمیشود. چون فریلنسر به کار خود وارد است و از ابتدای کار تمامی مراحل انجام پروژه دانشجویی را در ذهن خود مرور میکند و سپس نسبت به ارائه پیشنهاد اقدام میکند در نتیجه با برون سپاری، شما پروژه خود را به دست یک متخصص میسپارید تا در کمترین زمان پروژه شما را انجام دهد. زمان برای شما مهم است اما برای فریلنسرها مهم تر است! چون فریلنسر به صورت پروژه ای کار میکند و درامد ثابت ندارد و باید تا زمانی که پروژه ای که در دست دارد را به پایان نرساند نمیتواند سراغ پروژه بعدی برود. در نتیجه برای افزایش درآمد خود تمام تلاشش را میکند تا پروژه ها را بدون ایراد و در کمترین زمان ممکن انجام دهد.

بهره گیری از دانش و خلاقیت متخصصان

 از ویژگی های برون سپاری پروژه میتوان به امکان بهره گیری از دانش و خلاقیت فریلنسرها اشاره کرد. شما با برون سپاری پروژه علاوه بر انجام پروژه خود با بهترین کیفیت و قیمت مناسب یک نمونه بی نقص جهت انجام پروژه های آتی خود دارید حتی اگر دیگر تمایلی به برون سپاری هم نداشته باشید از الگویی که در اختیارتان قرار داده شده میتوانید استفاده کنید و همچنین میتوانید آموزش گام به گام نحوه انجام پروژه را از فریلنسر دریافت کنید و علاوه بر انجام پروژه خود با صرف کمترین هزینه دانش خود را در زمینه مورد نظرتان بالا ببرید.

معتبرترین وب سایت های برون سپاری پروژه کدامند؟

در بخش قبلی به صورت تفصیلی به مزایای برون سپاری پروژه اشاره شد، نکته مهم انتخاب درست فرد و یا مجموعه ای قابل اعتماد و خبره برای برون سپاری پروژه است. اگر شما در انتخاب خود اشتباه کنید بدون شک تمام موارد اشاره شده به عنوان مزیت و نقاط قوت برون سپاری تبدیل به نقاط ضعف خواهد شد و شما هزینه و زمان خود را تلف خواهید کرد. از این رو انتخاب درست فرد یا مجموعه ای جهت برون سپاری از اهمیت زیادی برخوردار است. در این بخش به معرفی و تحلیل معتبرترین وب سایت های برون سپاری پروژه میپردازیم.

۱- پونیشا

پونیشا

یکی از معتبرترین وب سایت های فعال در زمینه انجام پروژه های دانشجویی پونیشا می باشد. پونیشا به عنوان یک واسطه بین کارفرما (مشتری) و پیمانکار (فریلنسر) عمل میکند و در واقع یک بنگاه آنلاین است. پونیشا به دانشجویان این امکان را میدهد تا پروژه خود را ثبت کنند و بهترین فریلنسر را برای انجام پروژه خود انتخاب کنند. پونیشا حوزه گسترده ای از خدمات را پوشش میدهد که از مهم ترین آن ها میتوان به انجام پروژه های برنامه نویسی، تایپ، ترجمه، تولید محتوا و طراحی اپلیکیشن اشاره کرد.

پونیشا چه امکاناتی در اختیار کارفرما و فریلنسر میگذارد؟

از جکله امکاناتی که پونیشا به کارفرمایان میدهد میتوان به ایجاد پروفایل، ایجاد پروژه، جستجوی فریلنسر، چت آنلاین، واگذاری پروژه به فریلنسر، مدیریت پروژه و سیستم پرداخت امن اشاره کرد. همچنین پونیشا امکاناتی برای فریلنسرها نیز در نظر گرفته است که مهم ترین آنها عبارت اندز: ایجاد پروفایل، ثبت نمونه کار، انتخاب پلن های عضویت، ارسال پیشنهاد و سیستم حل اختلاف. در پونیشا برای انجام پروژه دانشجویی پلن های مختلفی برای فریلنسرها در نظر گرفته شده است که با توجه به امکاناتی که در اختیار فریلنسر میگذارد هزینه های متفاوتی دارد. برای مثال عضویت معمولی در پونیشا رایگان است و اعضای معمولی میتوانند در مسابقات شرکت کنند و ۵ پیشنهاد برای پروژه ها ارسال کنند. اعضای برنزی سایت پونیشا باید ماهیانه ۲۵ هزار تومان پرداخت کنند ولی امکان اعلام ۶۰ پیشنهاد در ماه را دارند و پروفایل کاربری حرفه ای تری هم خواهند داشت. اعضای نقره ای ماهیانه ۵۰ هزار تومان پرداخت میکنند و امکان ارائه ۱۲۰ پیشنهاد در ماه دارند و نهایتا اعضای طلایی که ماهیانه ۱۰۰ هزار تومان پرداخت میکنند و امکان ارائه ۲۴۰ پیشنهاد را در ماه خواهند داشت.

آیا ثبت سفارش پروژه دانشجویی در پونیشا رایگان است؟

تمامی اشخاص حقیق و حقوقی به جز افراد زیر ۱۸ سال میتوانند از خدمات پونیشا استفاده کنند و پروژه خود را سفارش دهند. پونیشا ۱۰ درصد هزینه خدمات را از فریلنسرها دریافت میکند، همچنین ۵ درصد هزینه خدمات را نیز از کارفرما یا همان مشتری دریافت میکند. پس باید در جواب سوال گفت خیر ثبت سفارش پروژه دانشجویی در پونیشا رایگان نمی باشد.

۲- نوین قلم

نوین قلم

یکی دیگر از وب سایت های فعال در زمینه انجام پروژه های دانشجویی نوین قلم می باشد. نوین قلم بستری برای مشتریان فراهم کرده است تا با خیال راحت پروژه های خود را برون سپاری کنند. در نوین قلم پروژه دانشجویی ثبت شده در سامانه آنلاینی قراری میگیرد و صدها فریلنسر پروژه را بررسی میکنند و اقدام به ارائه پیشنهاد فنی و مالی میکنند و تیم پشتیبانی نوین قلم با توجه به پیشنهادهای ارائه شده و سابقه فریلنسر ها و میزان رضایت مشتریان قبلی از فریلنسرهای مربوطه اقدام به پایش پیشنهاد ها و انتخاب بهترین پیشنهاد میکند. سپس بهترین پیشنهاد انتخاب شده به مشتری اعلام میشود و بعد از توافق اولیه، پروژه توسط فریلنسر انجام شده و برای مشتری ارسال میگردد. هدف وب سایت هایی مانند نوین قلم و پونیشا انجام پروژه دانشجویی با کیفیت با کمترین هزینه است به طوری که عدالت اجتماعی نیز برقرار شده باشد و تمامی افراد در هرکجای ایران حتی دور دست ترین روستاها تنها با داشتن اینترنت بتوانند به محتوای علمی با کیفیت دسترسی داشته باشند.

کدام پروژه های دانشجویی را میتوان به نوین قلم سپرد؟

نوین قلم نیز مانند پونیشا گستره وسیعی از خدمات دانشجویی را پوشش میدهد. در نوین قلم دانشجویان میتوانند با خیال راحت انجام پروژه متلب ، انجام پروژه معماری ، طراحی پاورپوینت ، انجام تحقیق و ده ها پروژه دانشجویی دیگر را برون سپاری کنند. برای مثال انجام پروژه متلب در نوین قلم به سادگی قابل انجام است و دانشجویان میتوانند تنها در کمتر از یک دقیقه و با چند کلیک پروژه دانشجویی خود را ثبت کنند.

آیا ثبت سفارش پروژه دانشجویی در نوین قلم رایگان است؟

یکی از ویژگی های نوین قلم که آن را از سایر وب سایت های فعال در این حوزه مانند پونیشا و انجام میدم متمایز میکنند این است که در نوین قلم ثبت سفارش کاملا رایگان است و دانشجو به راحتی و کاملا رایگان با مراجعه به وب سایت نوین قلم میتواند پروژه دانشجویی خود را سفارش دهد. همچنین نوین قلم برای فریلنسرها هم مزیت بزرگی در نظر گرفته است. برخلاف پونیشا در نوین قلم فریلنسرها نباید هیچ  هزینه ماهیانه ای پرداخت کنند و هر تعداد پیشنهاد در ماه را میتوانند اعلام کنند. شاید بتوان گفت این ویژگی ها و مزایای رقابتی نوین قلم نسبت به وب سایت های انجام میدم و پونیشا یکی از اصلی ترین دلایل تمایل فریلنسرها به همکاری و عضویت در نوین قلم شده است. همچنین از دیگر ویژگی های نوین قلم میتوان به درگاه پرداخت امن و اختصاصی، نماد اعتماد الکترونیکی، دارا بودن مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین ثبت در ستاد ساماندهی پایگاههای اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و …. اشاره کرد که سبب ایجاد فضایی امن و معتبر جهت ثبت سفارش پروژه های دانشجویی شده است.

۳- انجام میدم

انجام میدم

یکی دیگر از بهترین وب سایت های برون سپاری پروژه انجام میدم میباشد. انجام میدم گستره خدمات بیشتری نسبت به نوین قلم و پونیشا دارد و به عنوان یکمجموعه دانش بنیان، بستری امن و پویا فراهم کرده است تا تمامی افراد در جای جای ایران بتوانند به راحتی پروژه های خود را برون سپاری کنند و همچنین فریلنسرها با توجه به تخصص و توانایی هایشان بتوانند کسب درآمد کنند. انجام میدم کمک میکند تا بهره وری افزایش یابد و از اتلاف وقت و هزینه جلوگیری میکند. در وب سایت انجام میدم تعدادی از متخصصان خوش فکر ایرانی به پشتوانه سال ها تجربه و تخصص بستری فراهم کرده اند که در آن هم مشتری و هم فریلنسر هر دو برنده اند.

کدام پروژه های دانشجویی را میتوان به وب سایت انجام میدم واگذار کرد؟

انجام میدم نیز همانند نوین قلم، پونیشا، پارس کدرز و سایر وب سایت های برون سپاری پروژه گستره وسیعی از خدمات دانشجویی مانند انجام پروژه متلب، انجام پروژه های کد نویسی، تایپ، ترجمه، تولید محتوا و…. را پوشش میدهد. در انجام میدم مشتری امکان بررسی سوابق فریلنسر و نظرات مشتریان قبلی را دارد و میتواند با خیال راحت سفارش خود را به افراد کاربلد واگذار کند. همچنین یکی دیگر از ویژگی های انجام میدم پرداخت امن و انتقال وجه به فریلنسر فقط در صورت تکمیل پروژه می باشد.

کلام آخر

با پیشرفت روز افزون تکنولوژی و فرگیر شدن اینترنت و نقش مهمی که در زندگی روزمره ما ایفا میکند، دیگر اتکا به شیوه های سنتی برای انجام کارها به تنهایی کافی نخواهد بود و می بایست خود را با تکنولوژی روز همگام کنیم. برون سپاری پروژه دانشجویی نیز از این قاعئه مستثنا نیست و در حال حاضر بخش قابل توجهی از پروژه های دانشجویی از طریق برون سپاری به وب سایت ها انجام میشود. با توجه به تنوع وب سایت های فعال در این زمینه انتخاب گزینه مناسب جهت برون سپاری پروژه ها از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که اگر انتخاب درستی نداشته باشیم علاوه بر اتلاف زمان و هزینه، اعتمادمان نیز به فضای اینترنت از دست میرود. درحالیکه هم اکنون اینترنت سهم قابل توجهی از رفع نیازهای روزمره مردم را به دوش میکشد و یقینا در اینترنت نیز همانند فضای واقعی جامعه هم مجموعه های خوب و تلاشگر وجود دارد و هم مجموعه هایی که صرفا بودن دانش کافی وارد این حوزه تخصصی شده اند و جز سلب اعتماد مردم نسبت به فضای اینترنت دستاورد دیگری نداشته اند. در این مقاله به بررسی ویژگی های برون سپاری و معرفی معتبرترین وب سایت های این حوزه مانند نوین قلم، پونیشا و انجام میدم پرداختیم. برون سپاری پروژه میتواند تصمیم هوشمندانه برای انجام پروژه ها باشد به شرطی که دقیقا بدانید که چه بخشی از پروژه را و به چه مجموعه ای میخواهید واگذار کنید. در اینصورت بدون شک نتیجه مطلوبی حاصل خواهد شد.