رد کردن لینک ها

تعویض لوله های چیلر ( ریتیوب چیلر ) در مجموعه به فیکس

تیم خدمات فنی مهندسی به فیکس با سابقه ای بلند مدت در زمینه تعمیر چیلر های تراکمی و جذبی، دارای بهترین تیم در زمینه ریتیوب چیلر می باشد.

تعویض لوله های پوسیده مبدل های حرارتی چیلر فرآیندی است که نیاز به مهارت بالایی است که تیم به فیکس دارای بهترین تعمیر کاران و متخصصان حوزه برودت و سیستم های موتورخانه است و می تواند به بهترین نحو اقدام به ریتیوب و تعویض لوله های چیلر بکند.

The Fastest Servers

ویژگی های به فیکس


پاسخگویی ۲۴ ساعته

پاسخگویی ۲۴ ساعته

به منظور رفاه حال مشتریان در تمامی ساعات روز می توانید با به فیکس تماس حاصل نمایید و کارشناسان ما اقدام در سرعت اقدام به رفع مشکل شما می کنند.

گارانتی تعمیرات

گارانتی تعمیرات

تمامی تعمیرات و خدمات انجام شده دارای خدمات ۱۰۰ روزه می باشد و تا زمان برطرف شدن مشکل پشتیبان مشتری خواهیم بود.

تیم مجرب و حرفه ای

تیم مجرب و حرفه ای

تجربه کاری و دانش فنی بالای کارشناسان و متخصصان، از مهمترین نقاط قوت به فیکس می باشد. این تیم متشکل از مهندسین و تکنسین های متخصص در زمینه های فنی می باشد که با توجه به نیاز شما اقدام به حضور در محل و رفع مشکل می نمایند.

مشاوره تلفنی رایگان

مشاوره تلفنی رایگان

در صورت نیاز به مشاوره تلفنی و دریافت راهنمایی می توانید با ما تماس گرفته و یا شماره تلفن خود را در سایت درج نمایید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود.

 

تعمیر کار نه تعویض کار!

تعمیر کار نه تعویض کار!

ما همواره در تلاشیم تا حد امکان اقدام به تعمیر قطعات نماییم تا میزان هزینه تمام شده برای مشتریان کاهش یابد.

لوازم اورجینال

لوازم اورجینال

در صورت نیاز به استفاده از قطعات جدید، حتما از لوازم اورجینال و متریال درجه یک استفاده می کنیم و تمامی اجناس مورد استفاده از قبل با مشتری هماهنگی می شود.

Documentation

پرسش های متداول


شما می توانید با استفاده از شماره تلفن های موجود در سایت با کارشناسان به فیکس تماس بگیرید و یا می توانید شماره تماس خود را در سیستم ثبت سفارش ما، ثبت کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس حاصل نمایند.

سیستم خدمات دهی ما، به صورتی می باشد که تمام پرداختی ها، بعد از انجام خدمات می باشد و تا زمان رفع مشکل شما، هیچ گونه مبلغی از شما دریافت نخواهد شد. به همین دلیل جای هیچ گونه نگرانی نیست.

بعد از سال ها کار کردن در زمینه های مختلف صنعتی، ما به این توانایی رسیدیم که بتوانیم بهترین افراد را، در زمینه کاری خودمان را جمع کنیم. به جرات می توانیم بگوییم که تیم به فیکس دارای مجموعه ای قدرتمند از  بهترین تعمیرکاران در سطح کشور است که هر کدام در زمینه تخصصی خود، تبحر و اطلاعات فنی بسیار بالایی دارند.

شما می توانید با شماره تلفن های موجود در سایت تماس حاصل بنمایید. همچنین می توانید اطلاعات تماس خود را در سایت ثبت کنید تا در اسرع وقت با شما تماس حاصل شود.

نقطه قوت به فیکس، تیمی توانمند و قدرتمند است که با بهترین روش، مشکل شما را حل می کنند و در عین حال تلاش می کنیم تا کمترین هزینه برای مشتری ایجاد شود.

ما با تکیه بر دانش فنی، به خود اطمینان داریم.

ثبت-درخواست

ثبت درخواست تعمیرات و مشاوره رایگان

در صورتیکه که درخواست تعمیرکار دارید و یا نیاز به مشاوره با متخصصین و کارشناسان را دارید، اطلاعات فرم روبرو را پر کنید تا کارشناسان به سرعت با شما تماس بگیرند و پس از دریافت اطلاعات اقدام به حضور در محل نمایند.

ریتیوب چیلر ( تعویض لوله های چیلر ) چیست

یکی از اجزای اصلی انواع چیلرها، مبدل­های حرارتی می­ باشند. مبدل های حرارتی عامل انتقال حرارت در راستای خنک کردن آب چیلد واتر، پس دادن گرما به آب کندانسور می­باشد. چیلرهای تراکمی دارای دو مبدل حرارتی شامل کندانسور و اواپراتور و در چیلرهای جذبی دارای چهار مبدل شامل کندانسور، ژنراتور ،ابزوربر و اواپراتور می­باشد . در این چیلرها جنس این مبدل ها از نوع مس می­باشد و بسته به نوع کاربرد می­تواند دارای فین داخلی ، فین خارجی باشد.

لوله مسی چیلر

در چیلرهای جذبی،  لوله های مسی اواپراتور و ابزوربر به قطر خارجی ۴/۳ اینچ (۱۹٫۱ میلی متر) با ضخامت ۰٫۰۳۵ اینچ (۰٫۸۹) در نظر گرفته می­شود. و در قسمت کندانسور قطر خارجی این لوله ها بین ۴/۳ تا ۱ اینچ (۱۹٫۱ تا ۲۵٫۴) با ضخامت ۰٫۰۲۸ اینچ (۰٫۷۱) در نظر گرفته می­شود. لوله های قسمت ژنراتور با توجه به احتمال بالای خوردگی از جنس آلیاژ مس و نیکل  با قطر خارجی ۴/۳ اینچ با ضخامت ۰٫۰۳۵ اینچ (۰٫۸۹ میلی متر ) استفاده می­شود.

در چیلرهای تراکمی که دارای اواپراتور و کندانسور می­باشد. قطر خارجی لوله های اواپراتور ۸/۵ اینچ  و به صورت داخل فین می­باشد و  کندانسور قطر خارجی ۴/۳ و به صورت فین خارجی می­باشد.

در صورتی که عمر چیلر بیشتر از  ده سال بگذرد، باید سلامت تیوب ها و ضخامت آن باید  هر ساله چک گردد. و در صورت لزوم باید چیلر ریتیوب گردد.

 در چه مواقعی ریتیوب چیلر لازم می­شود

  1. در داخل لوله های کندانسور چیلرهای تراکمی و لوله های ابزوربر و کندانسور در چیلرهای جذبی،  آب برج خنک کننده جریان دارد که با توجه به خاصیت رسوب گذاری آن باید هر ساله اسید شویی گردد؛ که بعد گذشت باعث کاهش ضخامت تیوب ها و سوراخ شدن لوله ها می­گردد که باید ریتیوب چیلر صورت گیرد
  2. در صورتی که در اسید شویی از اسید نامناسب استفاده گردد باعث خورده شدن تیوب ها وآسیب به آنها می­گردد. لوله مسی در مواجهه با اسید نامناسب به رنگ سبز رنگ در آمده باعث از بین رفتن آن می­گردد. در این مواقع باید چیلر ریتیوب گردد.
  3. در صورتی رسوب به صورت کامل تمام تیوب های کندانسور را مسدود کرده و لوله دیگر قابلیت باز شدن را ندارند تنها راه حل ریتیوب چلیر می­باشد.
  4. در اواپراتور ها با توجه به شرایط کارکرد چیلر، در صورت عدم کارکرد کنترل کننده ها باعث یخ زدن آب اواپراتر چیلر و از بین رفتن لوله های اواپراتور می­گردد. در این حالت باید کل لوله ها ریتیوب گردد.
    لوله های فرسوده مبدل حرارتی چیلر
  5. اگر چیلر دچار آسیب شده باشد و بیش از ۵ در صد از تیوب ها دچار نشتی شده باشند باید چیلر ریتوب گردد.

ریتیوب چیلر چگونه می­ باشد

در ریتوب چیلر ابتدا باید درب واتر باکس را باز کرده و وضعیت لوله را بررسی کنیم در صورتی وجود هر کدام از موارد بالا باید ریتوب را شروع کنیم.

تیوب های مسی به موازات یکدیگر در دو صفحه مشبک (tube sheet ) ابتدایی و انتهایی  پوسته قرار گرفته است. مرحله اول بدنه مبدل را باز کرده و سپس با ضرباب چکش تیوب ها را از یک طرف خارج کرده.

به دلیل طول بالای تیوب ها، تنها به به دو صفحه ابتدایی و انتهایی اکتفا نمی­شود بلکه در فواصل معینی ، از صفحات و یا تسمه های مهار کننده نیز استفاده می­شود که علاوه بر نقش مهار کننده موجب تغییر جهت سیال و افزایش نرخ انتقال حرارت می­گردد.

در مرحله دوم باید تمام صفحات از ابتدا تا انتها برقو  کاری شود و آماده جا اندازی تیوب ها مسی گردد تا تیوب مسی بدون آسیب در محل و جای خود قرار گیرد.

مرحله سوم لوله ها باید با نهایت دقت  و بدون کوچکترین آسیب  در جای خود قرار گیرند.

در مرحله پنجم برای آب بند نمودن تیوب ها به سوراخ های صفحه مشبک ( tube sheet ) معمولا از لحیم و جوش کاری استفاده نمی­کنند ، بلکه پس از قرار دادن لوله های مسی در سوراخ های صفحه با ابزار مخصوصی که پرچ یا اکسپندر خوانده می­شود ، دهانه لوله را گشاد کرده تا جایی دیواره لوله در اثر فشار به سطح داخلی سوراخ صفحه محکم گردد.

عمل فراخ کردن دهانه تیوب های مسی باید بسیار دقیق و موثر انجام گردد تا ضمن درز بندی بسیار خوب و بدون نشت ، لوله دچار تیوب دچار ترکیدگی و لهیدگی نگردد.

مجموعه به فیکس با سابقه طولانی و بهره مندی از بهترین و زبده ترین در نیرو ها ریتیوب انواع چیلر های تراکمی و جذبی و انجام تعمیرات اساسی آن، چیلر های آسیب دیده را بازسازی و مجدا قابل راه اندازی کرده است.

در ویدیوی زیر می توانید بخش کوچکی از فرآیند ریتیوب چیلر را مشاهده کنید.

بازگشت به بالای صفحه