بازسازی موتورخانه

بازسازی موتورخانه

عمر موتورخانه ها بین 20 تا 40 سال می باشد و بستگی به نوع نگهداری و شرایط موتورخانه می باشد و به صورت کلی بعد از این مدت موتورخانه نیاز به بازسازی دارد. اجرای بازسازی موتورخانه از جمله خدمات شرکت فنی مهندسی به فیکس می باشد که به صورت کامل انجام این خدمات صورت می پذیرد.

درخواست اجرای بازسازی موتورخانه

در صورتی که قصد دریافت خدمات از شرکت فنی مهندسی به فیکس را دارید می توانید با شماره های داخل سایت تماس حاصل نموده و یا فرم زیر را پر کرده تا کارشناسان به فیکس در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

بازسازی موتورخانه شامل چه مواردی می شود

به صورت کلی بازسازی موتورخانه قسمت های مختلفی دارد که کارفرما به دو صورت یک مرحله و یا در چند مرحله درخواست بازسازی موتورخانه را دارند که در ادامه به تک تک این آیتم ها اشاره شده است.

تعویض کلکتور موتورخانه

از جمله خرابی ها و پوسیدگی های رایج در موتورخانه، کلکتور آن می باشد. کلکتور ها به دلیل تحمل دمای بالا و شرایط رسوب و خورندگی آب به مرور دچار پوسیدگی می شوند و کارفرما نیاز به تعویض کلکتور موتورخانه پیدا می کند. البته زمانی که کلکتور موتورخانه به مرحله پوسیدگی رسیده باشد، احتمال دارد دیگر اجزای لوله کشی نیز پوسیده باشد و می بایست به صورت کامل توسط کارشناس، مورد بازبینی قرار بگیرد.

زمان تعویض کلکتور موتورخانه، تمامی سیستم تخلیه می شود و سیستم می بایست خاموش شود، بنابراین بهتر است تعویض کلکتور موتورخانه در زمانی صورت بگیرد که نیاز موتورخانه به حداقل رسیده باشد به طور مثال اگر کلکتور آب گرم دیگ نیاز به تعویض داشته باشد، تعویض آن در فصل تابستان صورت گیرد که نیازی به گرمایش رادیاتور ها نداشته باشیم.

تعویض منابع کویل دار و دو جداره

بعد از چندین سال استفاده از موتورخانه، زمانی می رسد که دیگر سیستم قابلیت تامین آب گرم را ندارد و اسیدشویی و تمیز کردن سیستم دیگر پاسخگو نیست؛ در این مرحله نیاز به تعویض منبع دوجداره و کویل دار پیدا می کنیم.

یکی از اصلی ترین مشکلات تعویض منبع کویل دار و دوجداره، وارد کردن منبع جدید به موتورخانه است. موتورخانه ها معمولا در فضای زیر زمین و به صورتی قرار دارند که امکان ورود منبع به آن نیست و می بایست این منابع از راه پله و فضاهای تنگ عبور کرده و به موتورخانه وارد شود و بعضا نیاز است که برخی قسمت ها تخریب گردد تا منابع وارد موتورخانه شود.

تعویض دیگ موتورخانه

دیگ های موتورخانه بعد از چندین سال استفاده از آن دچار فرسودگی شده و راندمان آن به شدت کاهش می یابد. اگر میزان فرسودگی دیگ ها به حدی برسد که دیگر پاسخگوی گرمایش واحدها و آب گرم مصرفی را نباشد، می بایست دیگ موتورخانه تعویض گردد.

در صورتی که مسیر ورودی دیگ به موتورخانه هموار بوده و امکان ورود تجهیزات حجیم به موتورخانه را داشته باشیم، بهترین گزینه استفاده از دیگهای فولادی می باشد اما اگر درب ورودی و مسیر ورودی موتورخانه امکان ورود تجهیزات بزرگ را نداشته باشیم می بایست از دیگ های پره ای استفاده کنیم. دیگ های پره ای به صورتی هستند که به صورت پره پره وارد موتورخانه شده و می توانیم آن را در داخل موتورخانه جمع کنیم.

تعویض چیلر

چیلر ها پس از چندین سال استفاده فرسوده شده و امکان استفاده از آن ها بسیار سخت می شود و یا ممکن است خرابی های چیلر به حدی برسد که ساکنین و کارفرما ترجیح دهند دیگر هزینه ای برای تعمیر چیلر نپردازند و چیلر را تعویض کنند. که می بایست چیلر فرسوده شده از مدار خارج شده و چیلر جدید جایگزین آن گردد.

تعویض لوله کشی موتورخانه

اگر لوله کشی موتورخانه به حد فرسودگی رسیده به صورتی که تعداد زیادی نشتی در لوله های ایجاد شود و مشکل با نشتی گیری های موقت حل نشود، دیگر وقت آن رسیده است که لوله کشی موتورخانه تعویض شود.

تعویض لوله کشی موتورخانه باعث می شود که راندمان سیستم بالاتر رفته و سیستم موتورخانه جان تازه ای بگیرد.

تعمیر عایق کاری موتورخانه

در طول سالیان استفاده از موتورخانه عایق سیستم به مرور فرسوده شده و در بعضی قسمت ها امکان کنده شده آن وجود دارد. همچنین در صورتیکه قسمت هایی از موتورخانه که تعمیرات صورت گرفته و تعمیرکار ناچار به کندن عایق آن شده است و مجددا عایق آن بازسازی نشده است، کارفرما ترجیح میدهد عایق کاری موتورخانه را مجددا اجرا کند.

بازسازی کل موتورخانه

پس از چندین سال استفاده از موتورخانه و تعمیر چندین باره سیستم، ممکن است سیستم به حدی برسد که نیاز باشد کل موتورخانه به صورت کامل بازسازی شده و همزمان تمام تجهیزات آن به صورت کامل تعویض گردد. در این صورت ممکن است که هزینه بالایی به ساختمان تحمیل گردد اما میزان خرابی های سیستم به طور کامل رفته و مدت زمان کلی قطع شدن سیستم در مجموع کاهش می یابد.